• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Działania TPD

Przyznano statuetki "Przyjaciel Dziecka"!

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie działa od 1958 roku. 12 lutego b.r. podsumowano 2014 rok oraz podziękowano wszystkim, którzy w różny sposób działają na rzecz TPD, bezinteresownie poświęcają swój czas i energię, by wspierać potrzebujące dzieci i ich rodziny.

Zarząd oddziału Miejsko-Gminnego TPD jeszcze w grudniu podjął uchwałę w sprawie przyznania okolicznościowych statuetek oraz podziękowań długoletnim członkom TPD, sympatykom, darczyńcom i podmiotom, którzy od lat współpracują ze Stowarzyszeniem.

Podziękowania za życzliwe serce i systematyczne wspieranie dzieci chorych i potrzebujących otrzymali: Maria Kulig, Grażyna Mądra, Gabriela Czarniecka, Zbigniew Rychlik, Daniela Orzechowska, Bożena Michalska - Suchocka, Krzysztof Czupryński, Wioletta Róg, Dorota Marcinak, Halina Meredyk, Katarzyna Dobielska, Stefania Homziak, Iwona Makowska, Elżbieta Maśnicka, Halina Serebrennikow, Aleksandra Skubij, Krystyna Rychlik, Mariola Panfil, Krzysztof Panfil, Wioletta Karwat (Gimnazjum Samorządowe nr 1 - wolontariat), Grzegorz Drzycimski - darczyńca, Halina Jaremko - IPB EXIM, Marian Wilkowski - WTZ Iława, Tomasz Woźniak - były już dyrektor ICK, Wojciech Żmudziński - dyrektor ICSTiR, Irena Kasprzycka - dyrektor MOPS Iława, Maciej Marciniak - komendant Hufca ZHP w Iławie. Statuetki otrzymali także przedstawiciele lokalnych mediów. Prezes TPD skierowała także podziękowania do pracowników czterech marketów "Biedronka" w Iławie (przy ul. Ostródzkiej, Królowej Jadwigii, Kard. S. Wyszyńskiego, Smolki.

Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2015 19:18

Spektakl na rzecz Michała Broży lat 5

Email Drukuj PDF

Dnia 19 stycznia 2015 roku nauczyciele Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Towarzystwem Dzieci w Iławie zorganizowali  przepiękne przedstawienie w Kinoteatrze "Pasja" na rzecz chorego dziecka Michała Broży. Chłopiec uczęszcza do tego przedszkola. Zebrano  945,61 zł

Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Poprawiony: wtorek, 20 stycznia 2015 19:49

"Święty Mikołaj" w osobach uczniów z SSP Nr 2 w Iławie

Email Drukuj PDF

Dnia 19 grudnia 2013 roku w siedzibie Towarzystwa pojawił się – jak co roku -  „Święty Mikołaj” w osobach uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Iławie wraz z nauczycielkami Panią Katarzyną Dobielską i Panią Różą Nitkowską.

„Św. Mikołaj” przyniósł żywność oraz odzież , która została przekazana potrzebującym rodzinom.

Bardzo dziękujemy Dzieciom i oczywiście Mikołajowi!

 

Poprawiony: wtorek, 28 stycznia 2014 21:25 Więcej…

Przedświąteczna zbiórka żywności

Email Drukuj PDF

W dniach 29,30.11 i 1.12 2013 rok miała miejsce przedświąteczna zbiórka żywności, której głównym organizatorem był Bank Żywności w Olsztynie,  a na terenie Iławy – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

 

W iławskich marketach ( Biedronka na ulicy: Smolki, Wyszyńskiego i Ostródzkiej oraz Lidl ) zbierało żywność ok. 50 wolontariuszy, a byli nimi uczniowie Gimnazjum Samorządowego Nr 1 i Nr 2, szkół średnich oraz harcerze. Najwięcej wolontariuszy pracowało – bo 36 – z GS Nr 1. Zebrali ONI ok. 1500 kg. żywności, przy której zwiezieniu, segregacji i przygotowaniu paczek pracowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie oraz Janek, Robert i Robert – wolontariusze –osadzeni z Zakładu Karnego w Iławie.

Paczki z żywnością otrzymało 113 rodzin; w tym 45 matek samotnie wychowujących swoje dzieci, 36 rodzin wielodzietnych.

W ten sposób objęto taką pomocą 481 osób, w tym 319 dzieci, z których 28 jest dziećmi przewlekle chorymi.

Wszystkim Wolontariuszom oraz Wszystkim, którzy okazali serce dla potrzebujących serdecznie dziękuję.

W imieniu Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie

Krystyna Rychlik

 

 

Poprawiony: niedziela, 19 stycznia 2014 13:23 Więcej…

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Email Drukuj PDF

Bank Żywności w Olsztynie i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizują świąteczną zbiórkę żywności. W dniach 29.11 - 01.12. w godz. 10.00 - 17.00 wolontariusze z iławskich gimnazjów zbierać będą żywność w Biedronkach przy ulicy Smolki i Ostródzkiej i Wyszyńskiego oraz w Lidlu. Zebrana żywność będzie rozdysponowana jako paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z Iławy. Dziękuję bardzo za okazaną pomoc :))))

Poprawiony: środa, 27 listopada 2013 14:36

Zbiórka żywności

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Iławie rozpoczeło zbiórkę żywności.

Poprawiony: wtorek, 01 października 2013 16:02 Więcej…

Zbieramy nakrętki i płyty CD

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Iławie wspólne wraz z Kacperkiem Waszelewskim prowadzi zbiórkę nakrętek i płyty CD, z których dochód zostanie przeznaczony na Jego leczenie.

 

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2016 19:50 Więcej…

Z Rodziną Aktywnie

Email Drukuj PDF

W dniu 22 czerwca 2013 roku w czasie trwania Pikniku Osiedlowego "Z Rodziną Aktywnie" członkowie Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie zebrali 136 złotych na aparat słuchowy dla uczennicy klasy II Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie.

Poprawiony: czwartek, 26 września 2013 17:38 Więcej…

Gramy dla Kacperka

Email Drukuj PDF

29 czerwca 2013 roku odbyła sie impreza charytatywna "Gramy dla Kacperka " na boisku wiejskim w Wikielcu. Nauczyciele z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu przygotowali różne gry i zabawy, w których uczestniczyło wiele dzieci.

Poprawiony: niedziela, 22 września 2013 20:39 Więcej…

Zjazd Sprawozdawczy Delegatów w Olsztynie

Email Drukuj PDF

W Olsztynie16 marca b.r. odbył się Zjazd  Sprawozdawczy Delegatów Oddziału Regionalnego TPD w Olsztynie. Oddział Miejsko-Gminny TPD w Iławie reprezentowali Krystyna Rychlik - prezes TPD Iława, Bożena Michalska-Suchocka – sekretarz TPD oraz Zbigniew Rychlik - członek TPD.


Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2013 21:00

Mopsikowi pływacy

Email Drukuj PDF

Od grudnia 2012 roku dzieci z świetlicy środowiskowej „Mopsik” oraz Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej w Iławie uczęszczają na zajęcia na basenie. To wszystko dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział w Iławie, które dofinansowuje zabawy rekreacyjno-sportowe na pływalni.

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2013 17:27 Więcej…

Pożegnaliśmy naszą koleżankę Gabrysię

Email Drukuj PDF

We wtorek 23 października 2012 roku pożegnaliśmy naszą koleżankę Gabrielę Maciejewską-Nogal, która przegrała walkę z rakiem. Była wieloletnią działaczką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie, pełniła funkcję sekretarza Zarządu. W życiu zawodowym spełniała się jako nauczyciel i pedagog w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie. Zawsze pomagała innym.

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 18:52

Turniej rehabilitacyjny w Zabajce

Email Drukuj PDF

W czerwcu b.r. nasz podopieczny Dawit przebywał 12 dni na turnusie rehabilitacyjnym w Złotowie w ośrodku „Zabajka 2”.

Taki turnus bardzo dobrze wpływa na dziecko z porażeniem mózgowym – mówi Krystyna Rychlik, Prezes TPD Oddział w Iławie. – Dawit w „Zabajce” spędził go razem z mamą i był objęty kompleksową rehabilitacją i opieką medyczną.

TPD Oddział w Iławie co roku wspiera takie inicjatywy.

Poprawiony: piątek, 21 września 2012 20:14 Więcej…

Świąteczna zbiórka żywności

Email Drukuj PDF

W miniony weekend w iławskich placówkach handlowych została przeprowadzona akcja zbiórki żywności. Organizatorami wydarzenia były: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Polski Czerwony Krzyż, iławscy harcerze oraz młodzież z Klubu Młodzieżowego przy ul. Chełmińskiej. Zebrano pomad 2 300 kg żywności.

Akcja trwała 3 dni, od 2 do 4 grudnia, w pięciu placówkach handlowych w Iławie: Biedronka, Kaufland, Intermarche . W piątek i sobotę zebrano w sumie ok 2 ton żywności , w niedzielę nieco mniej ze względu na to, że w ten dzień akcja trwała krócej.

Wszystkie zgromadzone produkty będą rozdzielone wśród  najbardziej potrzebujących rodzin, które potrzebują wsparcia. Wśród produktów są przeważnie te z długim okresem przydatności takich jak : makarony, słodycze, olej, cukier, konserwy.

źródło: Echo Iławy

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2011 18:45

Zjedz grochówkę za złotówkę

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod takim hasłem Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, podczas rozgrywek I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych, który odbył się 5 listopada w hali sportowo-widowiskowej w Iławie, zbierali pieniądze na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w miejscowości Trupel.

Grochówka została przygotowana przez członków TPD wspólnie z OSP Iława.

źródło: Echo Iławy

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2011 18:15

Zjazd wojewódzki TPD w Olsztynie

Email Drukuj PDF

W sobotę 12 marca odbył się w Olsztynie Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego. Delegatami z Oddziału Miejsko-gminnego TPD w Iławie byli: Krystyna Rychlik – prezes TPD Iława, Bożena Michalska-Suchocka, skarbnik oraz Zbigniew Rychlik.

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 20:31 Więcej…

Nowe władze TPD Iława

Email Drukuj PDF

W środę w siedzibie przy ulicy Chełmińskiej odbyło się sprawozdawczo – wyborcze posiedzenie członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy, wspominając wiceprezes Halinę Marciniak, która niedawno zmarła. Na prowadzącego zebranie wybrano Zbigniewa Rychlika. Sprawozdanie z działalności w latach 2007 – 2010 przedstawiła prezes Krystyna Rychlik. Zebrani wysoko ocenili dotychczasową działalność iławskiego oddziału TPD i starania Zarządu, prowadzące do odłączenia od Olsztyna. Przede wszystkim słowa akceptacji zyskała ta część podsumowania minionej kadencji, która pokazywała ogrom i różnorodnośc pracy dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy. Obecna na posiedzeniu jedna z mam dzieci, którym pomaga TPD, pani Katarzyna szczególnie mocno podkreślała, jak wiele zmieniło się w jej życiu na lepsze, gdy zwróciła się o pomoc do iławskiego oddziału tej organizacji. Po takiej opinii dotychczasowa prezes i cały Zarząd otrzymali absolutorium jednogłośnie. W wyniku dalszego głosowania Krystyna Rychlik została wybrana na prezesa TPD w Iławie na kolejną kadencję.

 

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 20:30 Więcej…

Serca radnych otwarte dla Dawida

Email Drukuj PDF

Dziś, na sesji Rady Miasta Iławy, przewodniczący Zbigniew Rychlik odczytał prośbę dyrektora Gimnazjum nr 1 w Iławie o umożliwienie uczniom tej szkoły wejścia na sesję i poproszenia radnych oraz gości o finansowe datki dla kolegi, który zachorował na złośliwy nowotwór nadnercza. Młodzież – uczniowie z Samorządu Szkolnego z opiekunką Beatą Niksą upiekła ciasteczka, zrobiła choinki oraz piękne kartki świąteczne, by zachęcić do wrzucania pieniążków do puszek. Nie zawiedli się.

Więcej w Echu Iławy

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 20:32

Pożegnaliśmy Halinkę Marciniak

Email Drukuj PDF

Opublikowany 06 grudnia 2010. Na ramach gazety: Echa Iławy.

Dziś na cmentarzu przy ulicy Piaskowej w Iławie pochowana został Halina Marciniak, wieloletnia działaczka TPD, pełnomocnik burmistrza Iławy do Spraw Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Będzie nam jej brakowało. Szersza relacja z pogrzebu w przyszłą środę w Echu Iławy.

Poprawiony: sobota, 14 stycznia 2012 18:56

Aktywna na emeryturze.

Email Drukuj PDF

 

 

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać zamknięcia w domowych pieleszach z pilotem od telewizora w ręku, kubkiem ciepłej herbaty z cytryną na stole i kocem na kolanach. Emerytka swój wolny czas może poświęcić nie tylko wychowywaniu wnuków, gotowaniu im obiadów
i dzierganiu dla nich sweterków na zimę. Zakończenie działalności zawodowej może być początkiem nowego, twórczego etapu w życiu. Krystyna Rychlik, bohaterka mojego reportażu, jest doskonałym przykładem na to, że emerytura wcale nie równa się nudzie. Po odejściu z zawodu znalazła nowy sens życia w pomaganiu potrzebującym dzieciom.

 

 

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 20:31 Więcej…

O dwóch takich, co dostali laptop

Email Drukuj PDF

Opublikowany 19 lutego 2010. Na ramach gazety: Echa Iławy.

O dwóch takich, co dostali laptop

Michał i Mateusz Tambor otrzymali laptopa, drukarkę i atlas geograficzny za dobre wyniki w nauce.  Ich sponsor jest anonimowy.

Opłaca się dobrze uczyć, nie tylko dla samych ocen, wiedzy i satysfakcji. Przekonali się o tym dwaj uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy od anonimowego fundatora otrzymali laptop z drukarką.

 

 

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 20:31 Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2